alo tadilat

0 (236) 234 13 44
Sıcak Soğuk İzolasyon

SICAK VE SOĞUK İZOLASYON UYGULAMASI

Enerji maliyetlerinin düşürülmesinde alternatif enerji kaynakları kullanıldığı gibi izolasyon uygulamasında önemli bir yer tutmaktadır. İzolasyon işletmelerdeki enerji kayıplarının optimasyonunda kullanılan vazgeçilmez bir unsurdur. Isı izolasyonu genel anlamda soğuk izolasyon ve sıcak izolasyon olmak üzere iki grupta toplanabilir.

Sıcak İzolasyon

Sıcak izolasyon terimi, sıcaklığı +40°C ile +1250°C arasında olan ortamların çeşitli yöntemler kullanılarak izole edilmesini tanımlamaktadır. Sıcak izolasyon uygulamalarında yüzey genişliği ve akışkan sıcaklığı gibi faktörler göz önüne alınarak cam yünü, kaya yünü,veya seramik yünü, gibi ürünlerden uygun olan seçilir. Isı yalıtım sağlandıktan sonra metal ceketleme uygulaması ile sisteme mukavemet ve buhar direnci kazandırılır. Sıcak izolasyon uygulaması, ısıtma-kurutma fırınları, sıcak yağ tesisatları, buhar kazan ve tesisatları, duvar, zemin ve çatı yüzeyleri ve özel ısı yalıtımı gereken durumlar için ideal bir sistemdir.

SOĞUK İZOLASYON

Soğuk izolasyon terimi, sıcaklığı -180oC ile +60oC arasında olan ortamların çeşitli yöntemler kullanılarak izole edilmesini tanımlamaktadır.

Poliüretan, soğuk izolasyonda kullanılan en yaygın izolasyon malzemesidir.

Poliüretan nedir?

Soğuk depolarda izolasyon malzemesi olarak en çok tercih edilen malzemedir.

En düşük hacimde en yüksek verimli yalıtım malzemesidir.

Hafif ve uzun ömürlüdür.

40 (+2) kg/m3 yoğunlukta ve muhafaza şartlarına göre seçilen uygun kalınlık ve ebatlarda rijit olarak üretilmektedir.

Yetişen yaş meyve-sebzelerin ürün hasadından sonra saklandığı soğuk hava depolarının tavan-duvar-zeminlerinde uygulanmaktadır.

Üretilen et ve süt ürünlerinin saklanması amacı ile inşa edilen soğuk hava depolarının, şok odalarının ve donmuş muhafaza odalarının tavan-duvar-zemin izolasyonlarında kullanılmaktadır.

 

Manisa Venüs Grup, Sıcak ve Soğuk İzolasyon ve diğer tadilat işlerinizde uzman kadrosu ve yüzlerce seçeneğiyle hizmetinizde.

Manisa VenüsGrup Çatı İnşaat Lti Şti

Manisa Tadilat Dekorasyon Boya Uygulama Komple Ev ve İşyeri Tadilatı Mutfak Tadilatı Yer ve Duvar Döşemeleri Yalıtım ve İzolasyon Çatı Yalıtımı Çatı Yapımı Teras İzolasyonu Sıcak Soğuk İzolasyon Oluk İzolasyonu ve Bakımı Çatı Çatı Tadilatı Çatı Yapımı Sandwich Panel Trapez Ahşap Çatı Çatı Onarımı ve Aktarımı Epoksi Uygulamaları Epoksi Zemin Kaplama Epoksi Boya Uygulamaları Poliüretan Zemin Kaplama Saha Betonu

Çözüm için buradayız

hemen ara : alo tadilat

0 (236) 234 13 44

Peker Mahallesi 1700 Sokak 34/A Şehzadeler / Manisa

Venüs Grup Manisa Tadilat Tüm Hakları Saklıdır.